Bilgi Bankası: Harcamalar
Harcamalar
Gönderen Turasistan Destek üzerinde 21 April 2016 01:36 PM

Muhasebe > Harcamalar, Turlara ait olan işlemlerin harcamaların belirlendiği bölümdür.

 

Otel Harcama Girişi

Tur içerisinde yer alacak olan otellerin girişlerinin yapıldığı, bir otel içerisinde yer alan oda sayısı, oda ücreti bilgilerinin girildiği yerdir. Otel harcama girişi sayfasında yer alan form doldurulur ve kaydedilir.

 

Otel Harcamaları

Tanımlanmış olan otellere ait yapılan harcamaların listelendiği bölümdür. Otel harcamaları sayfasına girildiğinde otel ve bayiye göre filtreleme yapılarak ödeme bekleyenler, ödemesi bitenler ya da hepsini görüntülemek, listelemek ve listelenen otel harcama listesini excele aktarıp raporlamak çıktı almak mümkündür. Harcama listesinin altı kısmında ödenen ve kalan harcamaların toplam miktarı da görüntülenir.

 

Yemek harcama Girişi

Yemek firmalarına ait yapılan harcamaların girişlerinin yapıldığı bölümdür. Muhasebe > Tanımlama menüsü altında yemek frması tanımları yapılmaktadır. Harcamalar içerisinde ise bu yemek firmalarına yapılmış olan harcamalar eklenmektedir. Sayfa içerisinde yer alan form içerikleri doldurulur ve form kaydedilir.

Muhasebe > Harcamalar > Yemek Harcama Listesi menüsü altında da eklenen harcamalar listelenmektedir.

 

Vize Harcama Girişi

Muhasebe > Tanımlama içerisinde bulunan vize firmaları tanımlaması ile vize firmaları girişi yapılmaktadır. Vize harcama girişi sayfasında ise firmalara yapılmış olan harcama girişleri yapılmaktadır. Vize harcama girişi sayfasında yer alan form doldurulur ve kaydedilir.

Muhasebe > Harcamalar > Vize Harcama Listesi menüsü altında da eklenen harcamalar listelenmektedir.

 

Otobüs Harcama Girişi

Muhasebe > Tanımlama içerisinde bulunan otobüs firmaları tanımlaması ile otobüs firmaları girişi yapılmaktadır. Otobüs harcama girişi sayfasında ise otobüs firmalarına yapılmış olan harcama girişleri yapılmaktadır. Otobüs harcama girişi sayfasında yer alan form doldurulur ve kaydedilir.

Muhasebe > Harcamalar > Otobüs Harcama Listesi menüsü altında da eklenen harcamalar listelenmektedir.

 

Turda Görevli Harcama Girişi

Tur içerisinde bulunan görevlilere ait harcamaların girildiği sayfadır.

Muhasebe > Harcamalar > Turda Görevli Harcama Listesi menüsü altında da eklenen harcamalar listelenmektedir.

(0 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Turasistan Destek