Bilgi Bankası: Vize & Pasaport
Pasaport Okuyucu Ayarları
Gönderen Turasistan Destek üzerinde 02 May 2016 10:44 AM

Pasaport Oku

Vize > Pasaport Oku, ekranı pasaport okuyucular ile alakalı müşteri kayıt ekranıdır. Sistemde kayıtlı olan bir müşterinin pasaportu, pasaport cihazının oku yaz özelliği var ise, gerekli ayarlar yapıldıktan sonra, ekrana okutulup yazdırılır. Oku Yaz şeklinde pasaport bilgileri sırayla doldurulur ve form kaydedilir.


Resim 1 / Pasaport Bilgi Formu

Pasaport okuyucusu yazma özelliğini desteklemiyorsa, ozaman okutulan pasaport bilgilerini, pasaport okuyucu bir txt dosyasına kaydeder. Bu durumda kaydedilen dosya, pasaport bilgileri formunda tur ve bayi seçimi yapıldıktan sonra  pasaport/ excel yükle butonu sayesinde seçilip sisteme aktarılır.

Eğer aktarılan kişiler, aktara işleminden önce bir tura kayıtlı durumda iseler, ozaman önceki tur bilgileri geçerli olacaktır. Fakat ilk defa bir tura kayıt olacak iseler, bu durumda yeni seçilen tura kaydedilirler.

Başka bir programdan alınmış olan müşteri pasaport bilgileri dosyası yine bu sayfadan pasaport / excel yükle buyonu yardımıyla yeni sisteme rahatlıkla aktarılabilir.

 

Pasaport Resimleri Yükle

Vize > Pasaport Resimleri Yükle ekranı, tarafanan müşteri resimlerin sisteme yüklenmesini sağlar. Ayrıca bu sayfa içerisinde eksik resim raporu da alınabilir. Böylelikle eksik olan müşteri resimleri rahatlıkla takip edilebilir.


Resim 2 / Pasaport Resimleri Yükle

Sezon ve tur bilgisi girildikten sonra Listele butonu yardımıyla eksik resimler listelenir.


Resim 3 / Eksik Resim Formu

(0 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Turasistan Destek