Bilgi Bankası: Umreci İşlemleri
Mofa Grupları
Gönderen Turasistan Destek üzerinde 03 May 2016 04:30 PM

Mofa Grupları

Vize > Umreci İşlemleri > Mofa Grupları, Mofa gruplarında gönderilen gruplar listelenmektedir.


Resim 1 / Mofa Grupları

Bir grup birden fazla operatore gönderilebilir, öncelikle hangi operator işlem yaparsa grup oraya kaydolur. Gönderilmiş olan bir grup yeniden başka bir tur operatörüne gönderilebilir. Mesela Tavafa gönderilen bir grup, kopyalanıp Babul Umra'ya da gönderilebilir. İşlem yapılacak olan grup seçilir, işlem yap > kopyala ve bab al umra'ya gönder butonuna basılarak aynı işlemler yapılarak grup, aracı şirkete gönderilebilir. Hangi aracı operatör ilk once onay yaparsa grup o şirkete kaydolur.

Eğer tavaf veya diğer umre operatorlerinden bir grup silinirse, ozaman moga gupları içerisinden bu işlem yap > grubu iptal et denilerek grup iptal edilir. Fakat, direk mofa gruplarından bir grup silinirse, ozaman diğer operatorlerden silinme, iptal etme işlemi gerçekleşmiş olmaz. Mutlaka tavaf veya diğer umre operatorlerinden silme işlemi gerçekleştirilmek zorundadır.

Gruplar mofaya gönderildikten sonra,Babul umra dışında, Mofa numaraları indirilir ve csv dosyası gönder butonuna basılarak dosya seçilir ve sisteme yüklenir ve kişilerin mofa numaraları otomatik olarak yazılır. Eğer csv dosyası eksik gelme ya da tam yükleyememe durumu ortaya çıkarsa, ozaman grup detayına girip manuel olarak mofa numarası yükleme işlemi yapılabilir. Grup adı yanında bulunan işlem yap > detay butonu ile grup içinde bulunan müşterilerin mofa numaralarını görmek mümkündür.

Babul Umra'nın diğer umre çeşitlerinden farklı bir durumu vardır. Moda numarasını yüklemek için bir csv doyasına gerek kalmadan otomatik olarak numaraları çekmeyi sağlayan bir işlem mevcuttur. Babul Umra'ya gönderilen grup seçilir, işlem yap > mofaları çek butonuna basınca sistem otomatik olarak mofa numaralarını ceker ve yükler.

Mofa numaraları yükleme işlemi bittikten sonra grup, işlem yap > mofa.gov.sa gönder butonuyla e-numara alınabilir. Bu işem ayrıca Vize > Umreci İşlemleri > Tura e-numara al menusu altında da yapılabilmektedir. Mofa.gov.sa gönder denildiğinde firma ve konsolosluk bilgileri seçildikten sonra bir yükleme dosyası ekrana çıkacaktır. Bu dosya bilgisayara kaydedilir ve işlem bittikten sonra çift tıklanarak t-robot programınız devreye girecek ve otomatik olarak hiçbir işlem yapmadan müşterileri mofa.gov.sa ya kaydedecektir. Alınan e-numaralar sisteme otomatik olarak işlenecektir.


Resim 2 / Vize No Çek

Tura E-No Al menusu altında listelenen turların işlem yap > vize no çek özelliğiyle, Enjazit sitesinden alınan vize numaraları tek tek girilmesine gerek kalmadan bir doya yardımıyla bir işlemde bütün vizeler çekilir ve dosya çalıştırıldığında tur içerisinde bulunan bütün kayıtlara otomatik olarak yazılır.

Yani; Enjazit ile entegre ilk program özelliğinde olan Turasistan, vize no çek denildiği anda enjazit sitesinden dosyayı bilgisayara kaydeder, dosya çift tıklandığında açılır ve bütün müşterilerin vize numaralarını tek tek çeker.


Resim 3 /Vize Boarding Gönder

İşlem yap > Vize Boarding Gönder özelliği yine sadece Turasistan' a ait bir yenilik. Vize Boarding Gönder butonuna basıp ekrana gelen Hangi hesaptan gönderilecek, Nereye gönderilecek ayarları yapıldıktan sonra gönder tuşuna basılır ve bir dosya indirilir. Bu dosya çift tıklandığında bir robot devreye girer, bu tur içerisinde bulunan tüm müşterilerin e-numaları tavafa veya babul umra'ya otomatik olarak işler. Daha sonra bu kişiler seçili hale ekrana gelir. Geriye kalan sadece kişilere uçuş numarası girmek olacaktır.

 

(0 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Turasistan Destek