Bilgi Bankası: Turasistan Web Site
Menüye Link (Adres) vermek.
Gönderen Turasistan Destek üzerinde 22 October 2016 04:43 PM

Turasistan ProWeb ile sitenizde ki Menülere Tur Kategorilerine Link nasıl verilir?

Örneğin Umre diye bir Menünüz var ve buna link vermek istiyorsunuz?

http://www.websiteadresiniz.com/tr/turlar sayfasındayken

Sol kısımda filtreleme olarak kullanılabilen arama modülünü kullanarak; (Bkz: Resim1)

Resim 1

Tur Tipi / Tur Dönemi / Otel Yıldız Sayısı gibi seçeneklerin tamamında değişiklikler oluşturarak yada her hangi bir tanesini değiştirerek oluşan URL Adresini Örn; http://www.websiteadresiniz.com/tr/turlar?MinFiyat=&MaxFiyat=&tipID=3&donemID=&otel=&dropPahaliyaUcuz=0&dropYakinUzakTarih=0&dropKisaUzunSure=0&parkurAdi= (Bkz: Resim2)

Resim 2

 

Oluşan URL Adresini Web Siteniz Admin panelinizde Menü bölümünden Menüler->Menüler tıklayın ve açılan sayfada (Bkz: Resim3)

Resim 3

 

Hangi Menü Bölümünde değişiklik yapacaksanız seçmeniz gerek biz burada TOP Menü yani üst menüde yer alan bir menü adını değiştireceğiz. Footer Menü yani sitenizin alt kısında yer alan menüdür. (Bkz: Resim4)

TOP Menü seçtiğimizde hemen alt kısımda

Resim 4

 

Üst Menümüzde yer alan Menü adları görüntülenmektedir. Hangi Menüyü değiştirecekseniz onu tıklayın. (Bkz: Resim5)

Resim 5

 

Tıklandıktan sonra sağ tarafta; Seçimini yaptığınız Menünün düzenleme kısmı açılacaktır. Burada dilerseniz menünüzün adını değiştirebilirsiniz.Daha sonra Bağlantı Biçimi kısmını Harici olarak seçmelisiniz. Harici seçimi yapıldıktan sonra Link bölümünde http://www alanına oluşturduğunuz URL adresini yapıştırın. (Bkz: Resim6)

Resim 6

 

İpucu: Hatta mevcut menüyü alt menüde yapabilirsiniz. Daha ileriye gitmek gerekirse yeni menü oluşturup menülerinize alt menüler yapabilirsiniz. Örneğin Umre menüsünün altına 5 yıldızlı diye bir menü açıp onada 5 yıldızları otel seçip oluşturduğunuz URL Adresini yapıştırabilirsiniz.

 

Değişiklikleri yaptıktan sonra Sol Üst kısımda KAYDET butonuna tıklayın.

Resim 7

 

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra Web Sitenizin ön kısmına gelip Hangi menüye ne tür isim verip URL adresi ile yol (köprü) verdiğinizi tıklayarak anlayabilirsiniz.

 

 

(0 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Turasistan Destek