Bilgi Bankası: Turasistan Web Site
SEO
Gönderen üzerinde 11 November 2016 09:59 AM

Meta Etiketleri

Meta etiketleri web sitenizi arama motorlarına tanıtmak, siteniz hakkında bilgi vermek amacıyla kullanılır.

Sayfalar menüsüne girelim.

Karşımızda web sitemizin bütün sayfaları bulunmaktadır. Biz örnek olarak anasayfanın meta etiketleri üzerinde açıklama yapalım.

Title (pencere başlığı):

Siteniz açılırken açılan sekmede gözüken yazıdır.Title'a girilen kelime en fazla 3 ve girilen karekter sayısı en fazla 70 olmalıdır. Her sayfanın belli başlığı bir title'ı olmak zorundadır. Title'ı olmayan bir sayfa eksik bir sayfadır.

Meta Keyword:

Sayfa ile ilgili anahtar kelimeleri içerir. Çok fazla anahtar kelimenin olması zarar getirebilir. Birkaç anahtar kelime girilmesi yeterli olacaktır. Yukarıdaki resimde de örnek olarak gösterildiği gibi hac, umre, taksit, turizm gibi kısa kelimelerle açıklanabilir.

  • Keyword içeriği girilirken kelimeler aralarında mutlaka ","olmalıdır.

 

Meta Description:

Sayfa ile ilgili açıklama girilen kısımdır. Olması çok önemlidir. Çoğu zaman arama motorları açıklama kısımlarında sizin buraya yazdığınız yazıyı görüntülerler. Mümkün olduğu kadar kısa ve içerikle ilgili bilgi veren bir yazı girilmelidir. Anahtar kelimeleriniz ile cümle kurarak sayfanızın içeriği hakkında 160 karakteri geçmeyecek şekilde ön yazı yazabilirsiniz. Örnek olarak verilen resimde kısa ve basit bir şekilde anasayfa olarak yazılmıştır.

 

Google'da İndexlenme

Öncelikle indexlenme arama motorlarının web sitemizdeki sayfaların arama motorlarında ilgili aramalarda sonuç olarak gösterilmesi demektir.

Hızlı indexlenme ise arama motoru optimizasyonu konusuna giren ve SEO’da başarı isteyenler için vazgeçilmez bir yöntemdir.

Sayfalarınızın hızlı indexlenmesi demek aynı zamanda daha kısa zamanda daha fazla ziyaretçi potansiyeline ulaşmak ve dinamik bir yapıya sahip olmak demektir.

Google'da indexlenmek için http://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html adresine girelim.

Kaşımıza böyle bir sayfa gelmektedir. Url kısmına sitemizin linkini başında http:// olmak zorunluluğu ile yazınız. Yorumlar kısmına ise sitenizin içeriği ile ilgili birkaç anahtar kelime yazarak Adresinizi google'a eklemiş olucaksınız.

 

 

 

 

(0 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Turasistan Destek