RSS Beslemesi
Haberler
Feb
25
TROBOT HACI SORGULAMA YARDIMCI ROBOTU
Gönderen Turasistan Destek üzerinde 25 February 2017 11:09 AM

 

Sorgulama yapma hakkına sahip olabilmek için lütfen buraya tıklayın.

Hac sorgulama robotunu bu adresdeki yönergeleri izleyerek indirin.

Daha sonra örnek excell formatına bakarak kayıtlarınızı haızrlayın. Örnek excell formatını buradan indirebilirsiniz. Excel dosyanızın adı "turasistan-hac" olmalıdır. Kişilerinizi örnek formattaki gibi hazırlayın. Görüldüğü üzere Dosyada "TCNO" ve "DURUM" kolonları bulunmaktadır. Sizin dosyanızda da bu kolonlar bulunmak zorundadır. Ayrıca sayfanızın adını "liste" olarak isimlendirin. Excell dosyanızda fazladan kolonlar bulunmasında bir mahsur yoktur. "ad, soyad, telefon..." gibi ek kolonlar da olabilir. fakat "TCNO" ve "DURUM" kolonları mutlaka bulunmalıdır ve ilk satırda olmalıdır.

Kişilerinizi haızrladıktan sonra "TCNO" sütunundaki verileri metin olarak ayarlamanız gerekmektedir. Bunun için aşağıda gösterilen işlemleri takip ediniz.

 

 

 

 

Tüm bu işlemleri yapıp hazır hale geldikten sonra TROBOT uygulamasını çalıştırın ve excel dosyanızı seçerek robotu başlatın.

 Not : TROBOT çalışırken excell kapalı olmalıdır. Eğer sorgulama sonuçlarının excelle kaydedilmesinde sorun yaşıyorsanız...

1- Öncelikle excel dosyanızı belgelerim klasörüne koyarak seçmeyi deneyiniz.

2- Sonuç alamazsanız belgelerim içerisinde başka klasöre koyup "everyone" kullanıcısı için yazma izni vermeyi deneyin.

3- Son olarak Access Database Engine indirip kurarak deneyin. Access Database Engine programını buradan indirebilirsiniz.

Sorgulama yapma hakkına sahip olabilmek için lütfen buraya tıklayın.


Yorumlar (0)
Turasistan Destek