Bilgi Bankası: Yapılandırma
Tanımlamalar / Konaklama Tipleri
Gönderen Turasistan Destek üzerinde 25 April 2016 03:08 PM

Planlama > Tanımlamalar menüsü içerisinde tur planlama için gerekli olan konaklama, oda, tur sezon gibi gerekli olan tanımlamalar yapılmaktadır.


Resim / Tanımlamalar

 
Konaklama Tipleri

Planlama / Tanımlamalar/ Konaklama Tipleri, Tur tanımlaması yapılırken seçilen konaklama parkuruna ait konaklama tipleri oluşturulur. Butik Otel, apart otel, tatil köyü vb... Konaklama tipleri sayfası içerisine girildiğinde, konaklama tanıtımlama ve hemen altında yer alan tanımlanmış konaklama tipleri listesi bulunmaktadır.


Resim / Konaklama Tipi Tanımlama

 

Konaklama Özellikleri

Planlama > Tanımlamalar > Konaklama Özellikleri , Oluşturulmuş olan konaklama tiplerinin özellikleri tanımlanır.


Resim / Konaklama Özellikleri

Konaklama için oluşturulmuş olan konaklama tiplerine tanımlanmış olan özelliklerdir. Öncelikle Özellik Grubu tanımlaması ypılır. Yani, bir otel konaklama tipi için banyo özellikleri, manzara özelikleri, tesis özellikleri şeklinde, o konaklama tipinde yer alması istenilen gruplar tanımlanır. Grup tanımlamasının ardından, gruplar içerisinde özellik tanımlanır. Mesela; banyo grubu içerisinde bulunan küvet, jakuzi, saç kurutma makinası gibi özellikler eklenir. Ekleme işlemleri yapıldıktan sonra, konaklama özellikleri sayfasının alt kısmında özellik listesi bulunmaktadır.

Resim / Konaklama Özellik Listesi

 

(0 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Turasistan Destek