Bilgi Bankası: Raporlama
Raporlama
Gönderen Turasistan Destek üzerinde 26 April 2016 11:55 AM

Planlama > Raporlama, menüsü içerisinde planlamaya ait raporlamalar mevcuttur.


Resim 1 / Raporlama

Konaklama doluluk Görünümü raporu içerisinde, otel krokisine göre doluluk oranı rahatlıkla görülebilir. Bunun için arama filtresi yardımıyla rapor alınacak otel seçilir, tarih ve oda aralığı girilir ve görüntüleme yapılır.


Resim 2 / Konaklama Görünümü Raporu


Tur-Parkur Bilgileri raporu,
turların parkur ve ziyaret edileceği yerlerin raporlarının alındığı raporlama sayfasıdır. Tarih ve tur adı seçilince tüm parkurlar listelenir. Excele aktarım yapılıp rapol alınabilir.


Resim 3 / Tur-Parkur Bilgileri Raporu

 

 Oda Satış Raporları, Tur içerisinde tanımlanmış olan odalara ait satış raporlarının görüntülendiği sayfadır. Sezon seçilir ve listele denildiğinde satışı gerçekleşmiş olan tüm odalar listelenir. Excel e aktarım yapılarak raporlama yapılır.


Resim 4 / Oda Satış Raporları

 

Havayolu Bilet Raporları, Firma bazlı bilet sayısı raporlarının alındığı bölümdür. Sezon ve tarih aralığı seçiminden sonra Liste Türü belirlenir. Firma bilet sayısı ve il bilet sayısı şeklinde 2 tanımlama bulunmaktadır. Listelenen rapor excele aktarılıp çıktı alınabilir.


Resim 5 / Havayolu Bilet Raporları

 

 Tur Listesi Raporu, oluşturulmuş olan bütün turların sezonluk raporları alınır. Sezon seçimi yapıldıktan sonra turlara ait, kod bilgisi, kalkış raporu, gidiş raporu, başlangıç ve bitiş tarihi, doluluk kapasite oranının görüntülendiği tur listesi ekrana yansır. Excele aktarım yapılarak tur listesi raporunun çıktısı alınabilir. Doluluk kapasite özelliği içinde yer alan rakamlar örneğin : 147 + 13 / 165  şeklinde olan ifade, tur maksimum 165 kişilik olup, 147 kişi yataklı 13 kişi yataksız yolcu anlamına gelmektedir.


Resim 6 / Tur Listesi Raporu

(1 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Turasistan Destek